fbpx
Kraków

Ruszy druga edycja Tele-Anioła!

fot. UMWM

Ten projekt pozwolił na uratowanie niejednego życia. Niebawem ruszyć ma druga edycja Małopolskiego Tele-Anioła – systemu skierowanego dla seniorów i chorujących osób – trwa nabór.

Małopolski Tele-Anioł to system teleopieki polegający m.in. na przekazywaniu osobom starszym lub schorowanym specjalnych bransoletek elektronicznych, za pomocą których mogą szybko wezwać pomoc. Ruszył nabór partnerów spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu „Małopolski Tele-Anioł 2.0”.

„W związku z przychylnym przyjęciem przez Małopolan projektu Małopolski Tele-Anioł i ogromną potrzebą kontynuacji działań oferowanych w ramach tego przedsięwzięcia, Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza nabór na Partnera/ów spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji drugiej edycji projektu” – podaje serwis prasowy małopolskiego samorządu.

– W trosce o osoby niesamodzielne chcemy jak najszybciej uruchomić procedury mające na celu opracowanie i wdrożenie zaplanowanych działań projektowych. Wiemy, że mnóstwo osób z naszego województwa czeka z niecierpliwością na wsparcie teleopiekuńcze oraz pomoc w codziennym funkcjonowaniu. Poprzednia edycja wskazała nam kolejne wyzwania, takie jak potrzeba pomocy dla opiekunów, czy świadczenia telemedyczne. Zależy nam na szybkim dotarciu do osób najbardziej potrzebujących – zaznacza Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

W ramach projektu „Małopolski Tele-Anioł 2.0” wsparcie teleopiekuńcze otrzyma 8 000 osób, a dodatkowe usługi opiekuńcze i sąsiedzkie 2 500 z nich. Zakres świadczeń został uzupełniony o opiekę wytchnieniową oraz pilotaż usług telemedycznych.

Nabór Partnera/ów do współpracy w ramach projektu prowadzony jest w terminie do 25.10.2023 roku i odbywa się w drodze otwartego konkursu.

Celem partnerstwa jest:

– opracowanie szczegółowej koncepcji Projektu z uwzględnieniem obowiązujących wytycznych, w tym Szczegółowego Opisu Priorytetów Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 (dalej SzOP 2021-2027),

– przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie Projektu,

– realizowanie działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne (teleopiekę i telemedycynę), które umożliwią osobom potrzebującym (ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność) dłuższe i bezpieczne pozostanie w ich środowisku poprzez wsparcie w codziennym funkcjonowaniu,

– realizowanie działań w zakresie opieki wytchnieniowej.