Andrzej Kulig przedstawił swój plan na kolejną dzielnicę Krakowa. Tym razem „Liga Kuliga” pojawiła się na ul. Krupniczej. Wiceprezydent mówił o nowych inwestycjach dla centrum miasta, w którym chciałby większej liczby patroli Straży Miejskiej i lepiej rozwiniętej sieci monitoringu miejskiego oraz lepsze gospodarowanie miejskimi lokalami, które dziś są np. wynajmowane dla… pijalni wódek. Pojawiły się też propozycje Centrów Zdrowia 75+, parku Grzegórzeckiego, zagospodarowanie Bulwarów Wiślanych czy rozbudowa obiektów sportowych i modernizacja chodników oraz dróg.
Centrum Krakowa było kolejnym punktem na wyborczej mapie Andrzeja Kuliga, który ubiega się o urząd prezydenta miasta. Tym razem obecny wiceprezydent przedstawiał swoje pomysły na „Kontrakty dla dzielnic” w Starym Mieście, Grzegórzkach oraz Prądniku Czerwonym. Kulig przekonuje wyborców, że to właśnie kontrakty są swego rodzaju umową zawieraną z ludźmi, którzy oddadzą na niego głos. Inwestycje, które znajdą się w kontraktach, a wcześniej zostały ustalone m.in. z radami dzielnic i mieszkańcami, mają bowiem znaleźć się w długoterminowej perspektywie finansowej, co gwarantuje ich wykonanie.
Podczas konferencji zorganizowanej na ul. Krupniczej Kulig podkreślał, że Stare Miasto musi być lepiej zagospodarowane z myślą o mieszkańcach i stać się miejscem lepiej pilnowanym.
– Muszę przyznać rację mieszkańcom, że w centrum miasto wieczorem sprawia wrażenie, jakby nikt nie pilnował porządku. Nie świadczyć policjanta i straży miejskiej, to rzecz, która musi ulec naprawie – mówił Kulig wskazując, że miasto rok rocznie dopłaca Policji do miejskich patroli w tym m.in. również w centrum Krakowa, ale nakłady na ten cel powinny być jeszcze wyższe, by mieszkańcy mieli poczucie bezpieczeństwa bez względu na godzinę o której poruszają się po Starym Mieście.
Prezydent zwracał również uwagę na problem licznych barów i pubów, które często nastawione są wprost na picie wysokoprocentowych alkoholi, a miasto dokłada do tego cegiełkę, bo np. wynajmuje swoje lokalne na prowadzenie pijalni wódki. „Nie powinno do tego dochodzić” – przekonywał Kulig.
Kulig przekonywał też, że w każdej z dzielnic powinno pojawić się więcej zieleni, nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew oraz parków, które byłyby miejscem, gdzie można spacerować i odpoczywać, bez konieczności długich wycieczek samochodowych.
– Zieleń w mieście to nie tylko ozdoba, ale też sojusznik w walce z ociepleniem klimatu i zanieczyszczeniem powietrza. Dlatego planuję przekształcanie kolejnych ulic, tam, gdzie jest to możliwe i taka będzie wola mieszkańców, w zielone deptaki na wzór ulicy Krupniczej, a także sadzenie zieleni wzdłuż ciągów komunikacyjnych, co powoli ograniczyć zanieczyszczenia. Dlatego w ciągu najbliższej kadencji wspólnie posadzimy w Krakowie 50 tysięcy drzew, milion krzewów i kilka milionów kwiatów. By miejskie ulice nie zamieniały się latem w gorące wąwozy – mówił Kulig.
Wśród jego propozycji dla trzech kolejnych dzielnic znalazły się:
Dzielnica I Stare Miasto
- budowa otwartego zadaszenia oraz zagospodarowanie targowiska Stary Kleparz
- adaptacja poddasza w V LO
- modernizacja pomieszczeń XLII LO
- modernizacja pomieszczeń Centrum Młodzieży
- doposażenie placów zabaw w przedszkolach
- instalacja klimatyzacji w szkole muzycznej przy ul. Basztowej
- remonty w szkołach: XX LO, XLI LO, Zespół Szkół Chemicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Energetycznych
- przebudowa torowisk
- prace konserwacyjne przejścia podziemnego przy ul. Basztowej i Lubicz
- prace konserwacyjne wiaduktu na ul. Stwosza
- przebudowa Placu Nowego
- modernizacja Kossakówki
- teren zielony między ul. Skawińską i Piekarską
- plac Sikorskiego – zielona podwórko w sercu Krakowa
- modernizacja plant krakowskich
- drzewa na rynku głównym
Dzielnica II Grzegórzki
- modernizacja pomieszczeń oraz budowa boiska w XIII LO
- doposażenie placu zabaw w szkole nr 39
- budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego przy al. Powstania Warszawskiego – modernizacja jednostki ratunkowo gaśniczej nr 1
- wybieg dla psów
- bezpieczna bulwary nad Wisłą
- smoczy szlak (kontynuacja)
- park Grzegórzecki
- zazielenianie dzielnicy drugiej – ul. Bobrowskiego i Semperitowców
Dzielnica III Prądnik Czerwony
- opracowanie projektowo budowy kanału ulgi na Sudole dominikańskim (potok Rozrywka)
- zagospodarowanie terenu sportowo-rekreacyjnego KS Wieczysta
- termomodernizacja budynku szkoły 95
- remont pomieszczeń i wymiana instalacji elektrycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 13
- wymiana oświetlenia w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji
- izolacja fundamentów wraz z drenażem w szkole muzycznej przy ul. pilotów 51
- modernizacja instalacji c.o. i wodno- kanalizacyjnej w bursie na ułanów 21
- tężnia solankowa w Parku Zaczarowanej Dorożki
- 100 drzew dla II Dzielnicy Prądnik Czerwony
- Zielona Wieczysta – tereny zielone wokół ul. Kantora, Łąkowej, Meissnera i Włodkowica