fbpx
Sport

Cracovia z kompletem punktów i w szczycie tabeli!

Cracovia ma dobry początek sezonu. Pasy pokonały po zaciętym spotkaniu Górnika Zabrze 3:2 i nie tylko dopisały 3 pkt. do swojego konta, ale umocniły się na 2. miejscu w PKO Ekstraklasie.

Cracovia stanęła przed trudnym zadaniem, bo zespół Górnika Zabrze to solidna drużyna, która już wielokrotnie zaskakiwała teoretycznie mocniejszych rywali. Tym razem Podopieczni Jana Urbana również postraszyli, bo to Damian Rasak otworzył wynik spotkania, a Górnicy częściej znajdowali się przy piłce.

Pasy szybko jednak ruszyły do odrabiania strat i już 6 minut później Filip Rózga wyrównał, a gra rozpoczęła się na nowo. Trzeba powiedzieć, że Cracovia miała też w tym spotkaniu sporo szczęścia, bo choć oddała więcej celnych strzałów, to nie do końca potrafiła pokonać bramkarza gości. Z pomocą przyszła czerwona kartka, którą przy stanie 1:2 zobaczył Rafał Janicki w 57. minucie. Pasy miały więc przewagę, którą wykorzystały i w 73. minucie Ajdin Gasić wyrównał na 2:2, a w 78. minucie gola samobójczego zaliczył jeszcze Manuel Sanchez Garcia i Cracovia wyszła na prowadzenie.

Emocji nie brakowało do samego końca spotkania, a w 84. minucie sędzie pokazał gościom drugą w tym spotkaniu czerwoną kartkę, którą otrzymał Kryspin Szcześniak. Ostatecznie więc to Cracovia zapisała na swoim koncie komplet punktów i w tabeli znajduje się jedynie za plecami Lecha Poznań.