fbpx
Małopolska

Legendy Bocheńskie „Zamek w Nowym Wiśniczu”

Ziemia bocheńska to bogactwo nie tylko krajobrazów zapierających dech w piersi, jak Kamienie Brodzińskiego czy górski widok z Kamionnej, fenomenalnych zabytków, jak Lipnica Murowana i kościół św. Leonarda. To także zabytki Nowego Wiśnicza z zamkiem i ruinami klasztoru Karmelitów Bosych. Ale to także zabytki miasta Bochnia, jak bazylika św. Mikołaja czy wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO kopalnia soli. Ale to także teren bogaty w dziedzictwo niematerialne ciekawych, intrygujących, czasami strasznych, czasami śmiesznych legend. We współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno – Oświatowym im. Adolfa Hyły zachęcamy do obejrzenia cyklu Legendy Bocheńskie.

Jeden z najcenniejszych zabytków wczesnobarokowych architektury rezydencjalno-obronnej, zamek będący własnością znakomitych rodów Kmitów i Lubomirskich, miejsce, w którym powstała pierwsza książka kucharska w języku polskim. Ale dzisiaj będziemy mówić o legendach związanych z zamkiem w Nowym Wiśniczu.

W drugim odcinku zabierzemy Państwa w niesamowitą podróż po ziemi bocheńskiej, razem odkryjemy jakie skarby kryje ten region Polski – perły architektury i bogate dziedzictwo niematerialne! Dowiemy się o królowej, która przejechała wokół wieży zamkowej na ośle i odgłosach w zamku, które można najlepiej usłyszeć w ciemną, burzową noc. Zapraszamy na drugi odcinek Legend Bocheńskich.