Wielka Parada Smoków w tym roku bez hasła przewodniego. Organizatorzy liczą na twórczą inwencję wszystkich Smokologów.
W ubiegłym roku, kiedy parada wróciła po pandemicznej przerwie organizator „Teatr Groteska” zaproponował hasło: „Smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich”. 30 wypełnionych helem smoków w oprawie laserów, gigantycznych kurtyn wodnych i efektów pirotechnicznych, w takt muzyki tańczyło nad wodami Wisły. Wieczorne widowisko, to zwieńczenie smoczego święta.
Paradzie towarzyszy konkurs, w którym biorą udział smokolodzy z całego kraju. Uczestnikami Konkursu mogą być placówki (publiczne i niepubliczne) o charakterze kulturalno-oświatowym (szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły integracyjne, szkoły specjalne, przedszkola, świetlice osiedlowe, domy kultury, kluby kultury itp.).
Teatr „Groteska” zaprasza do udziału w tegorocznej edycji konkursu.
„Kochani, drodzy, nieustraszeni badacze i kreatorzy smoczej rzeczywistości – Wasz czas nadszedł. Bez żadnych wskazówek, żadnych ograniczeń programowych z naszej strony puśćcie cugle wyobraźni i przygotujcie smoki, o jakich ucho nie słyszało i jakich oko nie widziało. Niech 22. WIELKA PARADA SMOKÓW zapisze się na kartach Wielkiej Historii Smoków jako wydarzenie wiekopomne. Niech WIELKI ODLOT będzie punktem rozpoczynającym nowożytną historię smoczego królestwa”.
Szczegóły udziału w konkursie na Najpiękniejszego Smoka znajdują się w REGULAMINIE. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 kwietnia: formularz zgłoszeniowy
Bilety na nocne widowisko nad Wisłą (3.06), na trybunę widokową z miejscami siedzącymi będą do kupienia w maju.