fbpx
Kraków Sport

Prezydent przywiezie z Rzymu ogień pokoju na Igrzyska Europejskie

branding igrzysk olimpijskich krakow 2023 na pociagu
Żródło: Fb oficial European Games Krakow 2023

Otwarcie Igrzysk Europejskich odbędzie się zgodnie z kanonem olimpijskim. Nie zabraknie m.in. uwielbianego przez kibiców przemarszu 48 reprezentacji z zapaleniem ognia. Nie będzie to jednak ogień olimpijski a ogień pokoju. Prezydent Andrzej Duda przywiezie go osobiście z Rzymu na początku kwietnia.  

2 lub 3 kwietnia samolot rządowy z Andrzejem Dudą na pokładzie poleci do Rzymu. Prezydent odbierze z Europejskiego Stowarzyszenia Komitetów Olimpijskich ogień pokoju. Ogień będzie wędrował po kraju by ostatecznie trafić do Krakowa, gdzie w trakcie ceremonii otwarcia IE 21 czerwca, zostanie od niego zapalony znicz olimpijski.

Chcemy, by było to wydarzenie bez precedensu, pokazujące, że sport potrafi jednoczyć ludzi, a zarazem zamierzamy w trakcie ceremonii przemycić najważniejsze wartości dla regionu, dla państwa, czyli pokazać trochę tradycji, trochę kultury, tego, w co wierzymy, tego, z czym się identyfikujemy. Mam nadzieję, że będzie to wielki pokaz naszej polskości, tego, z czego jesteśmy najbardziej dumni. – mówił w rozmowie z Dziennikiem Polskim o założeniach ceremonii otwarcia Marcin Nowak, prezes spółki Igrzyska Europejskie 2023

Na sto dni przed rozpoczęciem Igrzysk Europejskich ruszy intensywna promocja wydarzenia. Samolot LOT-u z brandingiem igrzysk będzie kursować po całej Europie. Logo IE będzie również witać przylatujących na lotnisko w Balicach. Galeria Krakowska będzie witać swoich gości w ten sam sposób. Na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego przed wejściem do GK stanie wielki zegar, który będzie odliczać 100 dni do rozpoczęcia igrzysk. Spot promujący wydarzenie będzie wyświetlany m.in. na Tauron Arenie Kraków, a także na przystankach, w klubach fitness i w centrach rozrywki w całej Polsce.

Spółka IE 2023 planuje umieścić znicz z przywiezionym do Krakowa z Rzymu „światłem pokoju” na Placu wielkiej armii Napoleona pomiędzy hotelem Sheraton i Wawelem.

W każdej naszej działalności ograniczają nas zamówienia publiczne, w związku z czym czekamy na oficjalne rozstrzygnięcia. – mówił prezes spółki M. Nowak