fbpx
Kraków Sport

„20. Cracovia Maraton”, od lutego wzrasta opłata startowa

Cracovia Maraton obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia. Do udziału zgłosiło się już 4 tys. biegaczy, zapisy jeszcze trwają.

To największy wiosenny bieg w Krakowie, który każdego roku przyciąga biegaczy nie tylko z Polski ale i ze świata. Dotychczas w Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw. Jak każdego roku trasa biegu będzie przebiegać obok wielu zabytków Krakowa zgodnie z hasłem imprezy ” Z historią w tle”.

Do tej pory chęć uczestnictwa w maratonie zgłosiło 4 tys. zawodników. Pozostało jeszcze 2 tys. wolnych numerów startowych.

Od 1-go lutego wrośnie opłata startowa. Uczestnicy, którzy zapiszą się do końca stycznia zapłacą 120 zł, ci, którzy decyzję podejmą później, czyli od lutego do 13.04 muszą się liczyć ze wzrostem opłaty do 160 zł. Na dwa dni przed startem tj. 21 i 22.04, o ile będą jeszcze wolne miejsca, uczestnik będzie musiał zapłacić 200 zł.

Posiadacze Korony Maratonów Polskich mają 50% zniżkę. Z opłat wpisowych zwolnione są osoby z niepełnosprawnościami niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności, osoby zaproszone przez organizatora, zawodnicy, którzy ukończyli wszystkie dotychczasowe edycje Cracovia Maraton, przewodnicy niedowidzących zawodników i wolontariusze pomagający przy organizacji „20. Cracovia Maraton”

Start 23 kwietnia o 9-tej z Rynku Głównego. Zwycięzcy biegu otrzymają nagrody od 1000 do 30 tys. zł. Jej wysokość będzie uzależniona od czasu, w jakim zawodnik ukończy bieg. Poza klasyfikacją w różnych kategoriach wyróżnienia otrzymają najszybciej biegająca Polka i Polak oraz najstarszy uczestnik/uczestniczka maratonu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 13 kwietnia, można zgłosić się przez formularz: www.cracoviamaraton.pl, 21 i 22.04 w biurze organizatora biegu.