fbpx
Sport

Wisła Kraków lepsza od Mistrza Polski!

Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie Legię Warszawa 1:0. Zwycięską bramkę w 29. minucie zdobył Felicio Brown Forbes. Po zwycięstwie Biała Gwiazda przesunęła się na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Kraków od początku spotkania prezentowała się jako zespół głodny gry. Podopieczni Adriana Guli byli szybsi, grali agresywniej i stwarzali sobie lepsze sytuację. Zwycięskiego gola już w 29. minucie zdobył Felicio Brown Forbes, który otrzymał podanie od dobrze spisującego się od początku sezonu Yawa Yeboaha.

Legioniści starali się odmienić obraz spotkania i drugą połowę rozpoczęli zdecydowanie mocniej. Biegali szybciej, częściej byli przy piłce. Po strzale Mahira Emreliego piłka znalazła się w siatce Wisły Kraków, ale po weryfikacji VAR sędzia uznał, że Michal Frydrych był w tej akcji faulowany i gol nie został uznany.