fbpx
Kraków

Będą zmiany organizacji ruchu na moście Dębnickim i na skrzyżowaniu pod Jubilatem!

Kończy się pierwszy etap prac na moście Dębnickim od strony Salwatora. W nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy przeniosą się z pracami na drugą stronę, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania pod Jubilatem i na samym moście.

Rozpoczęcie drugiego etapu prac na moście Dębnickim będzie zsynchronizowane z pracami trwającymi na ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej tak, by możliwie ograniczyć utrudnienia dla kierowców, choć te są w tym momencie i tak ogromne, a mieszkańcy próbujący przedostać się z południa na północ Krakowa muszą szukać alternatywnych tras, bądź wkalkulować długie stanie w korkach.

– Wykonawca przebudowy ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki przystąpi do dalszych prac – na kolejnym odcinku ul. Zwierzynieckiej oraz połowie tarczy skrzyżowania al. Krasińskiego, ul. Zwierzynieckiej i Konopnickiej – przekazał w swoich mediach społecznościowych wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Od najbliższego poniedziałku większość skrzyżowania przy Jubilacie będzie niedostępna dla kierowców. Będzie możliwość przejazdu jedynie na wprost, a samochody w obu kierunkach będą miały do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu.

Zmiany dotkną również pasażerów, którzy będą zmuszeni korzystać z tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej, które zostaną zlokalizowane na pasie zieleni al. Trzech Wieszczów. Na ten moment trwa utwardzanie terenu i przygotowywanie miejsca do budowy przystanków. Służby miejskie organizują również tymczasowy parking dla samochodów osobowych (na ok. 50 miejsc), który będzie zlokalizowany na Powiślu- wjazdu nie będą już miały autokary turystyczne, które do tej pory korzystały z miejsc postojowych w tym rejonie.

Poniżej prezentujemy grafiki ukazujące zmiany, które zaczną obowiązywać na moście Dębnickim oraz na skrzyżowaniu przy Jubilacie już od najbliższego poniedziałku 25.09.