fbpx
Komunikacja Kraków

Dziś tramwajem i autobusem pojedziemy za darmo! I to nie z powodu smogu…

fot. Facebook.com/Andrzej Kulig

Dziś finał Europejskiego Tygodnia Mobilności i Dzień bez samochodu- to oznacza, że komunikacją miejską w Krakowie możemy podróżować za darmo! – Zachęcam do korzystania z transportu zbiorowego – nie tylko od święta – przekonuje w swoich mediach społecznościowych wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. I warto skorzystać choćby dziś, gdy możemy podróżować tramwajami i autobusami zupełnie za darmo.

Mieszkańcy Krakowa coraz chętniej korzystają z komunikacji miejskiej, choć nie wszyscy jeszcze zdobyli przekonanie, że zamiana samochodu na tramwaj czy autobus może się opłacić. Chodzi nie tylko o kwestie finansowe, ale przede wszystkim czas dotarcia i wygodę. Wciąż wiele osób przekonuje, że dotarcie do pracy czy do szkoły z użyciem transportu zbiorowego zajmie im zdecydowanie więcej czasu bądź będzie się wiązało z koniecznością przesiadek. Nie zawsze też pozwalają na to pełnione obowiązki, ale warto postawić na urozmaicenie.

– 8, 13, 4 – to najczęściej uczęszczane przeze mnie od lat linie tramwajowe. Najpierw do szkoły, potem na uczelnię i do pracy. Obecnie z racji wielu spotkań w różnych lokalizacjach Kraków PL nie zawsze mogę pozwolić sobie na przemieszczanie komunikacją miejską, ale przy każdej możliwej okazji lubię poruszać się po mieście, tramwajami w szczególności – mówi wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Dzień bez samochodu, to kulminacja Europejskiego Tygodnia Mobilności, który w Krakowie skupiał się wokół wydarzeń propagujących niskoemisyjny transport, elektromobilność czy alternatywne środki transportu. W ostatnich dniach miasto zaprezentowało również nowatorskie rozwiązanie- specjalny bilet zawierający informację o redukcji śladu węglowego, jaka zachodzi w wyniku przesiadania się z własnych samochodów do tramwajów i autobusów.