fbpx
Kraków

Każdy może pomóc kotom w tę zimę

Bezpańskie koty  likwidują gryzonie, które roznoszą choroby. Zapewnienie schronienia, pozwoli  im przetrwać okres jesienno-zimowy.

Zima, to szczególnie ważny czas dla zwierząt. Pozbawione domowego ciepła, wolnożyjące koty szukają schronienia w piwnicach i opuszczonych budynkach. Warto zatem umożliwić im schronienie przed zimnem i deszczem uchylając okno w piwnicy lub w innym pomieszczeniu, gdzie mogłyby spokojnie przeczekać mrozy. Zimowi lokatorzy na pewno odwdzięczą się pomagając w pozbyciu się gryzoni z naszych piwnic.

Urząd Miasta Krakowa prosi zarządców oraz właścicieli nieruchomości do wsparcia zwierząt w tym trudnym okresie. Znalezienie jedzenia, także staje się wyzwaniem, dlatego postawienie miski z wodą i jedzeniem jest jak najbardziej wskazane.

Jeśli nie dysponujemy piwnicą, możemy pomóc wolnożyjącym kotom, budując dla nich budki i stawiając je w ogrodzie. Najlepszym rozwiązaniem będą budki z drewna, ocieplone styropianem. Można także posklejać taśmą klejącą części samego styropianu. Wewnątrz aby zapewnić im dodatkowe ciepło, można położyć tkaniny, najlepiej z polaru lub wełny, gdyż nie chłoną wilgoci i trzymają ciepło. Schronienie należy postawić na podwyższeniu, aby nie mokło od spodu, w cichym i ustronnym miejscu.

Szczegółowe informacje odnośnie opieki nad bezpańskimi kotami można znaleźć na stronie jestemekowkrakowie.pl

Sonia Bekier