fbpx
Sport

Nie lada gratka szykuje się dla kibiców siatkówki. XX Memoriał Wagnera odbędzie się w Krakowie

XX jubileuszowy turniej siatkówki po raz siódmy zostanie rozegrany w krakowskiej TAURON Arenie. Od 18-20-go sierpnia zmierzą się siatkarskie reprezentacje Polski, Francji, Włoch i Słowenii.

Do Krakowa przyjadą drużyny światowej siatkarskiej czołówki. W tej chwili Polska, Włochy i Francja, to trzy najlepsze zespoły światowego rankingu FIVB, Słoweńcy zajmują w nim 9 miejsce.

„To będzie siódmy z rzędu Memoriał w Krakowie, a właśnie podpisaliśmy list intencyjny w sprawie dwóch kolejnych. Jako Kraków jesteśmy za tym, by ten turniej pozostał u nas jak najdłużej. To wspaniała impreza, w cudownej hali i z fantastycznymi kibicami, nie można marzyć o niczym więcej” – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS.

Zawody będą rozgrywane tuż przed Euro, które w tym roku w fazie grupowej rozpoczną się 28-go sierpnia i potrwają do 16-go września. Turniej będzie rozgrywany we Włoszech, Izraelu, w Macedonii i Bułgarii.

„Po Memoriałach Wagnera w 2014 i 2018 roku polska reprezentacja wywalczyła mistrzostwa świata, a w 2022 r zdobyła wicemistrzostwo świata. Mam nadzieję, że w 2023 , również po naszym turnieju kadra wywalczy złoto, tym razem mistrzostw Europy” – dodaje dyrektor ZIS.

Kibice w TAURON Arenie  będą mogli śledzić na żywo starcia reprezentacji Polski z Włochami, Francuzami i Słoweńcami, czyli zagrają mistrzowie olimpijscy, mistrzowie i wicemistrzowie świata oraz wicemistrzowie Europy.

„Liczymy na wspaniałe widowiska, serdecznie zapraszamy do Krakowa. Już uruchomiliśmy sprzedaż biletów” – poinformował Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.

Ceny wejściówek zaczynają się od 39 zł. Bilety można kupić poprzez stronę: www.eventim.pl