fbpx
Dzieje się! Małopolska

„Odlotowa Małopolska” powraca! Balony ponownie zawładną niebem nad naszym regionem

fot. Małopolska Organizacja Turystyczna

Już niebawem niebo nad małopolską ponownie przejmą… kolorowe balony. Blisko 30 załóg powalczy o zwycięstwo w ramach 2. Małopolskiego Festiwalu Balonowego – „Odlotowa Małopolska”. Balony w dniach 31.03-2.04 przelecą nad najpiękniejszymi miejscami naszego regionu, a ich właściciele powalczą o nagrody w ramach konkurencji sportowych!

Balony ponownie pojawią się nad Małopolską

To już druga edycja tej niezwykle widowiskowej imprezy, która ściąga do małopolski załogi i gości z całej Polski, którzy chcą być świadkami niezwykłego widowiska, które rozegra się na niebie nad Podhalem z widokiem na Tatry, Pieniny i Beskidy.

Impreza, której organizatorami jest województwo małopolskie we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną, potrwa trzy dni, w trakcie których załogi będą musiały zmierzyć się z konkurencjami sportowymi, które przygotuje dla nich Dyrektor Sportowy wydarzenia. Baloniarze powalczą m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Wśród startujących załóg nie zabraknie rzecz jasna balonu Małopolski, który od pewnego czasu promuje nasz region w Polsce za granicą. Nowością będzie za to pojawienie się na niebie balona promującego rozgrywane w tym roku w Małopolsce Igrzyska Europejskie 2023.

Pierwszego dnia zmagań (31 marca przyp. red.) start balonów odbędzie się z Białki Tatrzańskiej. Dzień później zaplanowano dwa loty zawodnicze. Poranny wystartuje z okolic miejscowości Frydman, a balony przelecą nad jednym z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce, czyli Jeziorem Czorsztyńskim. Lot popołudniowy wystartuje z aeroklubowego lotniska Nowy Targ. Na wszystkich, w sobotnie popołudnie na nowotarskim lotnisku, będzie czekać moc atrakcji towarzyszących lotom balonowym. Z kolei 2 kwietnia załogi wystartują w locie porannym, który nastąpi z lotniska w Nowym Targu.

W ramach wydarzenia mieszkańcy Małopolski będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się, jak wyglądają balony napędzane gorącym powietrzem, podpytać załogi, jak wygląda ich obsługa i poznać tę niezwykłą pasję!