fbpx
Małopolska

Otwarcie Małopolskiego Sezonu Turystycznego

fot. Kamil Bańkowski

Już w tę sobotę, 29 kwietnia oficjalne Otwarcie Małopolskiego Sezonu Turystycznego w Powiecie Limanowskim. Wydarzenie podzielone będzie na dwie części, obie pełne atrakcji!

Pierwsza część rozpocznie się o godzinie 13:00 na wysokości aż 1171 m n.p.m. na szczycie Królowej Beskidu Wyspowego – Mogielicy, należącej do Korony Gór Polski. Na jej szczyt prowadzi kilka szlaków, zarówno krótszych jak i dłuższych, trudniejszych i łatwiejszych dlatego też jest to idealna propozycja na świetną wycieczkę, zarówno dla wymagających piechurów, jak i rodzin z dzieciakami. Dla wszystkich miłośników górskich wycieczek odbędzie się koncert o charakterze górsko-turystycznym. Wystąpi Michał Zieleń, który zaśpiewa i zagra na gitarze – instrumencie, który nierozerwalnie kojarzy się z magicznymi wieczorami spędzanymi przy ognisku z kiełbaskami czy w murach schroniska. Wszystko to na nowo otwartej wieży widokowej, z której przy dobrych warunkach rozpościera się malowniczy widok na cały Beskid Wyspowy i Sądecki, Gorce, Pieniny, Tatry, pasmo Babiej Góry i Beskid Żywiecki, a nawet Małą Fatrę.

Druga część wystartuje  o godzinie 15:00 przy Centrum Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu. Tam też odbędzie się oficjalne rozpoczęcie pikniku. Na gości czekać będzie sześć Kół Gospodyń Wiejskich, które częstować będą gości regionalnymi przysmakami oraz cieszyć oczy swoimi tradycyjnymi strojami. Dla dzieci Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zapewni przemiłych animatorów, którzy zadbają o rozrywkę dla najmłodszych na najwyższym poziomie. Dzieci skorzystać będą mogły z malowania twarzy, tatuażów z henny, czy zaplatania warkoczyków. Przez cały czas trwania pikniku do dyspozycji milusińskich będą różnorodne dmuchańce. Ale to nie wszystko, ponieważ swoich sił dzieciaki będą mogły spróbować również na dmuchanej ściance, którą przygotuje Grupa Podhalańska GOPR. Swoje stoiska promocyjne wystawi Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego, Nadleśnictwo Limanowa, oraz Małopolska Organizacja Turystyczna, która na pikniku zagości z Kamperem Małopolski. 

fot. Kamil Bańkowski

Na wszystkich czekać będzie niesamowity pokaz  utalentowanego zespołu cheerleaderek z Kamienicy – Diamond Cheer. Dziewczyny stanęły już na podium Mistrzostw Europy oraz zdobyły Mistrzostwo Polski. Po ich energetyzującym występie, o godzinie 16:00 na scenę zawita Kapela Góralska Ciupaga, która porwie publiczność swoimi żywiołowymi i radosnymi folkowymi przebojami. 

Zwieńczeniem Pikniku z okazji rozpoczęcia sezonu turystycznego w Małopolsce będzie start balonów na ogrzane powietrze. *

* Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. 

 

/informacja prasowa/