fbpx
Kraków

Pięcioraczki przyszły na świat w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim

Pięcioraczki : dwóch chłopców i trzy dziewczynki przyszły wczoraj na świat w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

CharlesParick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą około 40 cm każde. Dzieci znajdują się pod opieką zespołu Oddziału Położnictwa i Perinatologii, którym kieruje prof. Ryszard Lauterbach. Najbliższe tygodnie spędzą w inkubatorach.

Dzieci i mama czują się dobrze, a w domu na Podkarpaciu czeka na nich pochodzący z Anglii tato i siedmioro rodzeństwa.

Taka ciąża zdarza się raz na 52 miliony przypadków. Dzieci urodziły się w 28 tygodniu przez cesarskie cięcie wczoraj po godz. 14-tej. Ciężarna mama przebywała na oddziale już od 10 tygodni.

„Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania”– pisze szpital.

20 maja 2019 roku w 29 tygodniu ciąży (także przez cesarskie cięcie) w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim urodziły się jedyne w Polsce sześcioraczki. Ważyły wówczas od 890 do 1300 gramów. Dziś 4 dziewczynki i dwóch chłopców, to już przedszkolaki, które rozwijają się prawidłowo i są szczęśliwe, jak informują na Instagramie rodzice.