fbpx
Małopolska

Pierwszy (BIAŁO-CZERWONY) rajd motorowerów z Krynicy-Zdroju do Kasiny Wielkiej – 2 maja

Pasjonaci i miłośnicy dawnej motoryzacji w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej – 2 maja 2024 roku organizują przejazd motorowerów z Krynicy do Kasiny Wielkiej. Tego dnia o godzinie 9:00 wywieszona zostanie na Wieży widokowej flaga Biało-Czerwona, będzie to początek wydarzeń i sygnał do startu naszego rajdu. Miłośnicy motorowerów mogą zgłaszać się do udziału dwóch kategoriach:

– Motorowery klasyczne – posiadające pedały oraz współczesne z pojemnością silnika do 50 cm³. Zapraszamy także do udziału w rajdzie wszystkich właścicieli motocykli.

Przejazd odbędzie się zaplanowaną trasą z pełnym wsparciem i zabezpieczeniem zespołu organizatora. Uczestnicy rajdu po przyjeździe do Kasiny Wielkiej zainaugurują sezon motocyklowy w Małopolsce. O godzinie 12:00 w ośrodku sportowo – rekreacyjnym Kasina Ski & Bike Park w Kasinie Wielkiej rozpocznie Piknik Retro, na który zapraszamy rodziny z dziećmi, ale także właścicieli klasycznych motocykli i samochodów. 

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zwiedzić Muzeum motorowerów Moped. Wystawa powstała dzięki wieloletniej pasji dwóch fanów motoryzacji. Od lat fascynowały ich motorowery, szczególnie zabytkowe modele. W najdalszych zakątkach Europy wyszukiwali ciekawe egzemplarze i sprowadzali do siebie, by z troską o wszystkie detale, odrestaurować i przywrócić pierwotny wygląd oraz charakter danego modelu. Tak powstała największa na świecie kolekcja prawie 400 eksponatów, z której na stałej wystawie można podziwiać około 100 z nich. 

Wydarzenia ma charakter imprezy rodzinnej, każdy będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z atrakcji zaplanowanych tego dnia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy strefę animacji oraz retro plac zabaw. Powstaną strefy dla historycznych aut i motocykli. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursach i zabawach. 

Wspólnie z Policją planujemy przeprowadzenie warsztatów dla dzieci poświęconych bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 

Harmonogram wydarzeń – 2 maja 2024 roku.

  • godz. 9:00 rozwieszamy flagę na Wieży widokowej w Krynicy – Zdroju
  • godz. 9:05 rozpoczęcie rajdu,
  • godz. 12:00 – rozpoczęcie Pikniku Retro w Kasinie Wielkiej
  • godz. 12:00 – 17:00 – zwiedzanie muzeum Moped Retro – w specjalnej cenie
  • godz. 13:00 – 17:00 – pokaz motorowerów, motocykli i aut retro
  • godz. 14:00 – oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego w Małopolsce
  • muzyka DJ w stylu retro
  • Konkurs na najstarszy: rower, motorower, motocykl i auto.

 

/materiał MOT i organizatora/