fbpx
Kraków Na sygnale

Policyjny nalot nad Wisłą. Blisko setka mandatów

Fot. KMP Kraków

Od lipca w Krakowie będzie obowiązywał nocny zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach. Jak się okazuje, amatorów „nocnego piwka w plenerze” w grodzie Kraka nie brakuje.

To były prawdziwe „policyjne żniwa”. W weekend krakowscy stróże prawa, przy wsparciu policyjnego psa oraz strażników miejskich, przeprowadzili kontrole w rejonie Bulwaru Czerwieńskiego. Zwracali uwagę na osoby zakłócające porządek publiczny i spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem. 

– Funkcjonariusze zarówno policji jak i straży miejskiej zwracali także baczną uwagę na nieprawidłowości związane ze sprzedażą alkoholu w okolicznych sklepach osobom nietrzeźwym oraz nieletnim, a także na przestrzeganie przepisów przez kierujących samochodami, meleksami, rowerami czy urządzeniami transportu osobistego – wymienia podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W wyniku przeprowadzonych działań, policjanci i strażnicy miejscy ujawnili 168 wykroczeń. W sumie funkcjonariusze nałożyli 93 mandaty karne. W 72 przypadkach interwencje zakończone zostały pouczeniami, natomiast wobec 3 osób sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. 

– Środki karne dotyczyły głownie wykroczeń związanych z zakłócaniem porządku, spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecaniem. Ponadto w związku z uszkodzeniem mienia zatrzymana została jedna osoba – wyjaśnił przedstawiciel krakowskich mundurowych.