fbpx
Dzieje się! Kultura

Smoki znów zatańczą nad Krakowem!

fot. JanBirdie z Pixabay

„Smoki bajek, baśni i powieści” – to tytuł najnowszej odsłony Wielkiej Parady Smoków. Wydarzenie odbędzie się w weekend 8 i 9 czerwca. O planach na tegoroczną edycję poinformowali były dyrektor Teatru Groteska Adolf Weltschek i wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Wieczorem, 8 czerwca u stóp Wawelu będzie można oglądać plenerowe widowisko na Wiśle. Największą atrakcją będą oczywiście ogromne latające smoki. To wszystko w niezwykłej oprawie świetlnej i dźwiękowej.

W niedzielę, 9 czerwca, w samo południe wyruszy Wielka Parada Smoków. Barwny korowód przejdzie z ul. Grodzkiej na Rynek Główny. Tam odbędzie się konkurs o tytuł najpiękniejszego smoka.

Przez cały weekend czynny będzie Smoczy Piknik Rodzinny na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających będą czekać smocze gry i zabawy.

Wielka Parada Smoków jest organizowana od 2000 r. przez Teatr Groteska. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa. Przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata.