fbpx
Małopolska Na sygnale

Starcie pseudokibiców. Nie żyje mężczyzna, drugi poważnie ranny trafił do szpitala

Dziś przed południem w małopolskim Radłowie podczas turnieju kibiców Unii Tarnów doszło do starć pseudokibiców. Według nieoficjalnych wciąż jeszcze informacji jeden z kibiców zginął, drugi z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Napastnikami mieli być pseudokibice Zagłębia Sosnowiec.

Do zdarzenia doszło podczas turnieju zorganizowanego przez kibiców Unii Tarnów. W pewnym momencie na miejscu pojawiły się dwa busy, z których wybiegło kilkunastu zamaskowanych i uzbrojonych pseudokibiców. Przypuścili oni błyskawiczny atak, w wyniku którego ciężko ranny został 40-letni mężczyzna. Na miejsce natychmiast wezwano pogotowie i rozpoczęto reanimację, ale nie udało się go uratować. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w wyniku ataku ciężko ranny został również drugi mężczyzna, który w starciu pseudokibiców miał stracić rękę, ale policja na ten moment nie potwierdza tych doniesień, jak i również tych, mówiących o tym, że ofiara miała być kibicem jednej z krakowskich drużyn.

Część zdarzenia udało się zarejestrować przypadkowym świadkom, którzy przebywali w okolicy stadionu w Radłowie. Na nagraniu widać uciekających napastników, którzy z miejsca zdarzenia oddalili się dwoma dostawczymi busami. W Internecie pojawiły się informacje, że za atakiem mieli stać pseudokibice Zagłębia Sosnowiec.