fbpx
Kraków

Święto Chorągwi Krakowskiej ZHP na Rynku Głównym za nami! [foto]

Ponad 1700 harcerzy i zuchów wzięło dziś udział w Święcie ZHP Chorągwi Krakowskiej. – Dzisiejsze święto jest wyjątkowe, to święto wszystkich Małopolan, którzy zawsze mogą liczyć na Wasze wsparcie – mówił w trakcie uroczystości wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Patronem Chorągwi Krakowskiej ZHP jest Tadeusz Kościuszko. Z tej okazji, przy rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej harcerze spotkali się, by także w najbliższych dniach świętować w ramach specjalnych gier. Będą musieli zmierzyć się z licznymi zadaniami, które napotkają na specjalnie wyznaczonych z tej okazji trasach. To nie tylko zabawa, ale również nauka nowych umiejętności i wiedzy historycznej związanej z postacią Tadeusza Kościuszko.

Podczas uroczystego apelu zorganizowanego na Rynku Głównym w Krakowie harcerze odebrali również odznaczenia państwowe za swoją ciężką pracę i pomoc niesioną m.in. po wybuchu wojny w Ukrainie. ZHP przyznało też swoje własne wyróżnienia dla harcerzy, którzy w minionym roku wykazali się niezwykłymi zdolnościami i zasługami dla swoich zastępów, drużyn i całej chorągwi.