fbpx
Dzieje się!

W czasie ferii dzieci z niepełnosprawnościami nie będą się nudzić. Rodzice odpoczną

Półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami, to szeroka oferta zajęć dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych finansowana przez miasto.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników różnorodne zajęcia i atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, m.in zajęcia spotrowe, wokalno – ruchowe, manualne i plastyczne, przyrodnicze, gry planszowe, wycieczki i wyjścia do kin i teatrów.

„Podobną inicjatywę realizujemy w mieście także latem i wiemy, jak bardzo jest oczekiwana i potrzebna. Dla dzieci to forma atrakcyjnego spędzania wolnego czasu, a dla opiekunów konkretna pomoc i wytchnienie w codziennej opiece” – mówi Andrzej Kulig, v-ce prezydent Krakowa.

W półkoloniach mogą wziąć udział dzieci i młodzież do 24 roku życia z różnymi niepełnosprawnościami mieszkające w Krakowie lub chodzące tu do szkoły. Czeka na nich 185 miejsc. Będzie się nimi zajmować wykwalifikowana kadra wychowawców i opiekunów mająca doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami, a także ratownicy medyczni. Dzieci mają też zapewnione wyżywienie a niektórzy z organizatorów oferują transport do i z miejsca wypoczynku do określonych punktów odbioru dzieci.

Miasto na akcję „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami” przeznaczyło 300 tys. zł. W przeprowadzonej ankiecie po jednej z takich akcji rodzice podzielili się swoimi opiniami. „Kiedy dziecko wraca szczęśliwe i nie może doczekać się następnego dnia, to rodzicowi nie pozostaje nic innego jak pogratulować organizatorom” – napisali,

Szczegółowe informacje o zajęciach oraz dane kontaktowe do realizatorów akcji można znaleźć na stronie: krakow.pl/bezbarier