fbpx
Kraków

Większy park zamiast Centrum Muzyki

Fot. petycjeonline.pl

Krakowscy radni chcą poszerzyć Park Grzegórzecki o teren, na którym miało powstać Centrum Muzyki. Jak podkreślają, o to zabiega wielu krakowian. 

Na najbliższej sesji rady miejskiej w Krakowie miejscowi rajcy najprawdopodobniej zagłosują nad tym, czy upoważnić prezydenta miasta do „podjęcia wszelkich możliwych i prawnie dopuszczalnych czynności mających na celu powiększenie terenu Parku Grzegórzeckiego”.

Przypomnijmy, powstanie Centrum Muzyki, siedziby dla miejskich i wojewódzkich orkiestr oraz Akademii Muzycznej na Grzegórzkach nie doczekało się realizacji. Pojawił się więc pomysł, by teren, gdzie instytucja miała powstać, przejęło miasto, dzięki czemu poszerzony mógłby zostać Park Grzegórzecki.

– Wnioskowane czynności są zgodne z dotychczasowymi działaniami i politykami  miasta mającymi na celu zagospodarowanie Parku Grzegórzeckiego oraz zwiększaniem powierzchni zieleni urządzonej w rejonie Grzegórzek. Postulaty poszerzenia Parku Grzegórzeckiego są podejmowane przez liczne grupy mieszkanek i mieszkańców. Po odstąpieniu od realizacji Centrum Muzyki na Grzegórzkach warto wsłuchać się w głos mieszkańców i zaspokoić zgłaszane przez nich potrzeby dotyczące dostępu do zieleni miejskiej i zwiększania powierzchni biologicznie czynnej – czytamy w uzasadnieniu projektu.

O sprawie związanej z niedoszłym powstaniem Centrum Muzyki pisaliśmy także w tym artykule

O tym, czy prezydent zostanie upoważniony do podjęcia próby poszerzenia parku na Grzegórzkach, zadecyduje głosowanie podczas sesji rady miejskiej.