fbpx
Sport

Wisła Kraków wygrywa Finał Pucharu Polski!

Niemożliwe stało się faktem! Wisła Kraków pokonała po dogrywce 2:1 Pogoń Szczecin i po 21 latach zdobyła Puchar Polski! To oznacza, że Biała Gwiazda otrzyma ogromny zastrzyk finansowy i będzie walczyła o europejskie puchary!

W zwycięstwo wierzyli wszyscy kibice Wisły Kraków, ale to jednak Pogoń Szczecin była faworytem tego spotkania, jako klub grający w PKO Ekstraklasie i prezentujący wyższy poziom sportowy. Nie było tego jednak widać dziś na Stadionie Narodowym, bo obie drużyny potrafiły konstruować dogodne sytuacje bramkowe.

Mimo tego, dopiero w 75. minucie Eftimis Kuluris wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym myśleli, że już nic się nie zmieni, ale w doliczonym czasie gry najpierw Eneko Satrustegui, a potem w 93. minucie Angel Rodado strzelali dla Wisły Kraków ostatecznie ustanawiając wynik spotkania.