fbpx
Kraków Sport

Wisła Kraków z drugim miejsce w Lidze Mistrzów Amp Futbolu!

Choć pierwsza drużyna Wisły Kraków minionego już sezonu nie zaliczy do udanych, to kibice Białej Gwiazdy mogą być dumni z drużyny amp futbolu, która zdobyła 2. miejsce w III edycji Ligi Mistrzów tej dyscypliny. Lepsi od krakowian był jedynie zespół z Turcji Etimesgut Belediyesi Amputee SK, który pokonał Wiślaków 5:2.

Finał rozegrano na stadionie Wisły Kraków przy Reymonta. Dla zawodników Białej Gwiazdy udział w nim był ogromnym osiągnięciem, a od początku było wiadomo, że faworytami są Turcy, którzy mają zdecydowanie większe doświadczenie.

Potwierdziło się to już w 5. minucie, gdy wynik spotkała mocnym strzałem otworzył Kemal Gules, a kilka minut później po strzale Alicana Kuruyamaga było już 2:0. Krakowianie nie poddawali się jednak i w 33. minucie Kapłon zdobył kontaktową bramkę na 1:4, a drugie trafienie dla Białej Gwiazdy w 50. minucie zdobył Grygiel.

Trzecie miejsce w III edycji Ligi Mistrzów Amp Futbolu zdobył Manchester City, czwarte miejsce należy do Flamenco Amputados Sur Malaga.