fbpx
Kraków Sport

Zegar odlicza czas do III Igrzysk Europejskich

Fot: media społecznościowe

Wielkie sportowe święto coraz bliżej. Kibice mogą już rezerwować bilety.

Na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w samym centrum Krakowa stanął zegar odliczający dni do rozpoczęcia III Igrzysk Europejskich. Pozostało ich 99. Organizatorzy uruchomili już portal do sprzedaży biletów. Na razie kibice mogą się rejestrować a sprzedaż biletów rozpocznie się na początku kwietnia.

Pierwsze 10 tysięcy biletów będzie można kupić z 25-procentową zniżką. Jedna osoba będzie mogła nabyć cztery takie wejściówki. Najpierw trzeba założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod. Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia będą kosztować od 20 do 90 zł. W sprzedaży będą też bilety całodniowe i karnety na kilka dni. Na niektóre dyscypliny wstęp będzie bezpłatny np. teqball, padl, muyathai, kickboxing. Przez pierwsze trzy dni bezpłatny będzie też wstęp na Stadion Śląski, gdzie zmagać się będą lekkoatleci.

– 100 dni to symboliczny moment w wymierny sposób wskazujący, że przed nami ostatnie dni do największego sportowego wydarzenia w historii naszego kraju. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nadchodzi bardzo gorący okres, ale jestem pewien, że w równie dobrych nastrojach dotrwamy do 21 czerwca. Tego dnia w Krakowie zapłonie ogień pokoju symbolizujący rozpoczęcie Igrzysk – powiedział prezes Komitetu Organizacyjnego Marcin Nowak.

Rejestracja na stronie: promotion.european-games.org/pl/ticketing-discount/.

Komitet Organizacyjny nadal poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji imprezy. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Igrzysk Europejskich.