fbpx
Kraków Sport

3 punkty dla Cracovii!

W meczu 13 kolejki PKO BP Ekstraklasy drużyna Górnika podejmowała Cracovię. Mecz odbywający się w Zabrzu na stadionie im. Ernesta Pohla zakończył się wynikiem 0:2 i to krakowska drużyna zdobyła komplet punktów. Bramki w tym meczu zdobywali Pelle van Amersfoort oraz Michal Siplak.

Mecz rozpoczął się równo z gwizdkiem sędziego. Drużyna z Zabrza stawiana była w roli faworyta do zwycięstwa, jednak to Cracovia jako pierwsza przejęła inicjatywę, i przez pierwsze 15 minut spotkania nie dała Górnikowi stworzyć okazji do oddania strzału.

W 23 minucie przed szansą na zdobycie bramki stanął Michal Siplak, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła światło bramki. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku a mecz toczony był głównie w środku boiska. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, ręką w polu karnym zagrywa obrońca gospodarzy Giannis Masourasa za co sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Pelle van Amersfoort i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po pierwszych 45 minutach to piłkarze, Michała Probierza schodzili do szatni w lepszych nastrojach.

Na drugą połowę gospodarze wychodzili z nastawieniem odrobienia strat, a pierwszą okazja nadarzyła się w 51 minucie spotkania. Erik Janża po składnej akcji oddał jednak niecelny strzał.

Tymczasem, w 63 minucie to Cracovia podwyższyła wynik spotkania. Co nie wyszło Siplakowi w pierwszej połowie udało się w drugiej. W 63 minucie obrońca Cracovii podwyższył prowadzenie, z „zimną krwią” wykańczając świetne dośrodkowanie Pelle van Amersfoorta.

Górnik próbował odrabiać straty, mając kilka okazji do zdobycia bramki, jednak wynik spotkania do końca nie uległ zmianie.

Po tym meczem drużyna Michała Probierza wskoczyła na 9 miejsce w tabeli a Górnik pomimo porażki utrzymał 3 pozycję.

Górnik Zabrze – Cracovia – 0:2 (0:1)

Składy: Chudy, Masouras (46’ Ryczkowski), Evangelou, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janża, Prochazka (88’ Wolsztyński), Manneh (67’ Ściślak), Nowak, Krawczyk (67’ Sobczyk), Jimenez – Niemczycki, Rapa, Szymonowicz, Rodin, Gardawski (73’ Vestenicky), Sadiković, Thiago (80’ Fiolić), Dimun, van Amersfoort, Siplak, Rivaldinho (60’ Piszczek)

Bramki: 0:1 (44′ van Amersfoort) 0:2 (63′ Siplak)

Żółte kartki: Evangelou, Ryczkowski, Sobczyk – Gardawski, Sadiković, Piszczek, Siplak

Sędzia: Daniel Frankowski