fbpx
Kraków Sport

Ajwen Cup – turniej upamiętniający Andrzeja Iwana

Fot: materiały prasowe

Już w najbliższą sobotę odbędzie się I Ajwen Cup  – turniej poświęcony pamięci Andrzeja Iwana”, wybitnego zawodnika Wisły Kraków.

Legendarny zawodnik Białej Gwiazdy i wielokrotny reprezentant Polski – Andrzej Iwan zmarł 7 grudnia ubiegłego roku. Już kilka dni po pogrzebie założyciel Akademii Piłkarskiej 21, były kierownik drużyny Wisły Marek Konieczny zapowiedział zorganizowanie cyklicznego turnieju dla drużyn młodzików.

– Zadzwoniłem do córki Andrzeja Kasi, przedstawiłem jej pomysł turnieju, który się spodobał i zacząłem organizować, działać. W Wiśle rzuciłem tylko hasło, że warto byłoby zrobić taki turniej, co zostało od razu bardzo pozytywnie przyjęte. (…) Marzy mi się, żeby to była cykliczna impreza. Chciałbym, żeby była rozgrywana na przełomie listopada i grudnia, bo Andrzej urodził się w listopadzie, a zmarł w grudniu. Dlatego w tym roku rozegramy dwie edycje – pierwszą już 11 marca, drugą pod koniec roku  – mówił Konieczny dla Sportowy24.pl

W sobotę do rywalizacji przystąpią zespoły 10-latków m. in. 2 drużyny Wisły, Górnika i Wandy, klubów, w których grał A. Iwan. Udział w turnieju zgłosiły też kluby: Cracovia, Korona Kielce, GKS Katowice, Stal Rzeszów, Ruch Chorzów, Zagłębie Sosnowiec, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka i Drukarz Warszawa. Łącznie w turnieju zagra 12 młodzieżowych drużyn.

– Planujemy, żeby wszyscy otrzymali specjalne medale z podobizną Andrzeja Iwana. Chcemy też przyznawać Nagrodę im. Andrzeja Iwana dla wyróżniającego się zawodnika turnieju. Idea jest taka, że wyboru będą dokonywali trenerzy drużyn, które zagrają w turnieju. Chcemy, żeby nagrody wręczali córka Andrzeja Kasia i syn Bartek. Będziemy chcieli jednak również zaprosić kolegów Andrzeja z boiska – podkreślał Konieczny w rozmowie ze Sportowy24.pl.

Organizatorzy starają się, aby impreza w przyszłości przybrała charakter międzynarodowy i odbywała się na przełomie listopada i grudnia, czyli w miesiącach urodzin i śmierci Andrzeja Iwana. Pod koniec tego roku planowany jest jeszcze jeden turniej.

Mecze będą rozgrywane na boisku KS Podgórze przy ulicy Dekerta 21.