fbpx
Komunikacja

Będą potężne utrudnienia na ul. Lublańskiej. Kierowcy- szykujcie się na korki

Szykują się potężne utrudnienia dla kierowców na północy Krakowa. Tym razem powodem będzie zmiana organizacja ruchu w związku z pracami zaplanowanymi na ul. Lublańskiej, a wszystko to z powodu trwających prac przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zmiany zaczną obowiązywać od 24 lutego.

Najpoważniejsze utrudnienia będą związane z zamknięciem i zwężeniem części jezdni na ul. Lublańskiej. W obu kierunkach kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu. Wschodnia część ul. Lublańskiej od ronda Polsadu do ronda Barei będzie całkowicie wyłączona  z ruchu.

Wykonawca robót zapewnia jednak, że ruchu kołowy na południe od ul. Miechowity zostanie utrzymany na obecnym poziomie. Pojazdy poruszające się od i do al. Bora-Komorowskiego zostaną przekierowane na tymczasowe skrzyżowanie z ul. Lublańską na wysokości wyjazdu z ul. Promienistych.

Komunikacja miejska w czasie prowadzonych prac także zmieni zasady funkcjonowania. Przystanek autobusowy Olsza II 02 przy ul. Lublańskiej zostanie przeniesiony o ok. 30 metrów na stronie północnej.