fbpx
Kraków

Bezpłatne spacery po Krakowie w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika

fot. Lubię Kraków

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, który przypada na 21 lutego, Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie przygotowała wyjątkową ofertę dla mieszkańców miasta oraz jego gości. W najbliższą sobotę, 24 lutego, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję odkrywać tajemnice Krakowa podczas bezpłatnych spacerów z przewodnikami. 

Zaplanowane trasy i spotkania:

  1. Spacer Rynek Krakowski i Kościół Mariacki – ciekawostki i tajemnice. Spotkanie o godz. 11.00 na Placu Mariackim pod pomnikiem Żaka.
  2. Siedziba Arcybractwa Miłosierdzia – ulica Sienna 5. Spotkanie i oprowadzanie o godzinie 11.00; 12.00.
  3. Fort w Jugowicach – spotkanie na miejscu w forcie o godz. 10.15; 10,30.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące organizowanych spacerów dostępne są na stronie Federacji Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie. Jest to wyjątkowa szansa, by w nietypowy sposób świętować Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego i jednocześnie wzbogacić swoją wiedzę o Krakowie.

Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego to wydarzenie o globalnym zasięgu, zapoczątkowane w latach 80. przez Titinę Loizides, ówczesną prezes Światowej Organizacji Przewodników Turystycznych. Obchody tego dnia są okazją do podkreślenia roli przewodników w turystyce, edukacji oraz kulturze.