fbpx
Kraków Sport

Błaszczykowski zapewnił Wiśle zwycięstwo w Poznaniu

Ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu, po meczu pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków, drużyna „Białej Gwiazdy” wyjeżdża z kompletem punktów.

Mecz miał dwóch bohaterów – strzelca bramki – Jakuba Błaszczykowskiego oraz Mateusza Lisa, który swoimi interwencjami kilkukrotnie uratował Wisłę przed utratą bramki.

Tempo spotkania od pierwszych minut narzucili piłkarze Lecha ale pierwszą groźną akcję, przeprowadzili piłkarze Wisły. Po strzale Dawida Szota, w 25 minucie, piłka uderzyła w boczną siatkę bramki. W odpowiedzi, 2 minuty później niewiele pomylił się Mohammad Awwad oddając strzał z pola karnego tuż nad poprzeczką.

W 42 minucie, zrobiło się nerwowo kiedy sędzia podyktował rzut karny dla Lecha. Po analizie VAR, zmienia jednak decyzję i nakazuje rozpoczęcie z 5 linii bramkowej.

Do końca pierwszej połowy, po strzałach piłkarzy gości, Mateusz Lis musiał jeszcze kilkukrotnie ratować zespół „Białej Gwiazdy”.

Pierwsze 45 minut spotkania to szybkie akcje zarówno piłkarzy Wisły jak i Lecha, które przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się bez zmian w składach obu drużyn. Pierwszej roszady, w 53 minucie, dokonał trener Wisły, Peter Hyballa, wprowadzając za Carlosa Silvę Jakuba Błaszczykowskiego. Ten odwdzięczył mu się już w 67 minucie wyprowadzając Wisłę na prowadzenie.

Po stracie Lech „rzucił” się do odrabiania wyniku, narażając się na kontry, jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Było to dopiero 3 zwycięstwo Wisły w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu Wisła oddaliła się od strefy spadkowej i kończy rok na 12 miejscu w tabeli.

Lech Poznań – Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Składy: Bednarek, Butko, Satka, Dejewski, Kravets, Tiba, Moder, Kamiński (62’ Marchwiński), Ramirez, Puchacz (68’ Czerwiński), Awwad (62’ Sobol) – Lis, Szot, Klemenz, Mehremić, Burliga, Plewka, Żukow, Carlos Silva (53’ Błaszczykowski), Savić, Yeboah, Brown Forbes

Bramki: 0:1 Błaszczykowski

Żółte kartki: Moder – Yeboah

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski