fbpx
Kraków Sport

Cracovia przegrywa z Lechią 0:3

W 14 kolejce PKO BP Ekstraklasy, Cracovia na własnym stadionie uległa Lechii Gdańsk 0:3.

Mecz od początku toczony był „pod dyktando” zespołu z Gdańska. To oni stwarzali więcej sytuacji i sprawiali, wrażenie drużyny lepiej przygotowanej.

Już w 15 minucie, po strzale z rzutu wolnego i błędzie bramkarza gospodarzy wynik spotkania na 0:1 ustalił Rafał Pietrzak. Cracovia próbowała odrabiać straty jednak jej akcje były albo niedokładne, albo zatrzymywane przez obrońców Lechii.

Zespół z Gdańska miał również okazje na podwyższenie wyniku, jednak po pierwszych 45 minutach wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Cracovia wyszła zmotywowana do odrabiania strat. Michał Probierz w przerwie dokonał, aż trzech zmian.

Na początku drugiej części spotkania zarówno Cracovia jak i Lechia wykazywały się dużą niedokładnością podań.

Sytuacja, dla Cracovii zaczęła się komplikować w 74 minucie spotkania, kiedy to pierwszą żółtą kartkę za faul na Haydarym otrzymał Michael Gardawski. Po niespełna 5 minutach, za faul na Fili sędzia pokazał Gardawskiemu, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Grająca z przewagą jednego zawodnika Lechia nie pozwoliła wydrzeć zespołowi Cracovii zwycięstwa sama dokładając jeszcze 2 bramki.

W 81 minucie, po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka, wynik na 0:2, strzałem głową podwyższył Maciej Gajos. Taki rezultat nie zadawalał piłkarzy z Gdańska, którzy już minutę później przeprowadzili akcję, po której nieuznanego w ostateczności gola zdobył Kenny Saief.

Piłka, drogę do bramki Niemczyckiego znalazła, po raz trzeci, w 4 minucie doliczonego czasu gry, po strzale rezerwowego Jaroslava Mihalika, który wykończył akcję i dośrodkowanie Conrado ustalając wynik spotkania.

Lechia Gdańsk, tym zwycięstwem przerwała serię 4 porażek, i wysoko pokonując zespół Michała Probierza awansowała na 7 miejsce w tabeli. Ostatni mecz w tym roku Cracovia kończy porażką i z dorobkiem 16 punktów obejmuje 10 lokatę.

Cracovia – Lechia Gdańśk 0:3 (0:1)

Składy: Niemczycki, Rapa, Szymonowicz, Marquez, Gardawski, Sadiković, Thiago (46’ Fiolić), Dimun (70’ Pik), van Amersfoort (92’ Kapek), Zaucha (Loshaj), Rivaldinho (46’ Piszczek) – Kuciak, Fila (92’ Mihalik), Nalepa, Tobers, Pietrzak, Kubicki, Kałuziński, Gajos, Saief (89’ Conrado), Haydary (92’ Kopacz), Paixao

Bramki: 0:1 (15′ Pietrzak), 0:2 (81’ Gajos), 0:3 (94’ Mihalik)

Żółte kartki: Gardawski, Szymonowicz – Kubicki, Paixao, Fila, Haydary, Kałuziński

Czerwona kartka: Gardawski

Sędzia: Krzysztof Jakubik