fbpx
Kraków Sport

Cracovia pokonała Wisłę w Płocku

O godzinie 18.00, w Płocku rozpoczęło się spotkanie 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, rozegrane na Stadionie im. Kazimierza Górskiego, gdzie miejscowa Wisła podejmowała Cracovie Kraków. Spotkanie po 90 minutach zakończyło się zwycięstwem Cracovii.

Przed spotkaniem Wisła Płock, która zdobyła dotychczas 9 punktów, zajmowała 13 miejsce w tabeli. Z takim samym dorobkiem punktowym ale dzięki lepszemu bilansowi bramek miejsce wyżej plasowała się Cracovia. Poprzednie 2 spotkania pomiędzy tymi drużynami zakończyły się podziałem punktów.

Sędzia Paweł Raczkowski rozpoczął mecz punktualnie o 18.00, a już 12 minut później wynik spotkania otworzył Florian Loshaj zamieniając dośrodkowanie Michala Siplaka na bramkę i wyprowadzając Cracovie na prowadzenie. Kilka minut później goście mieli okazję do podwyższenia wyniku jednak świetnym refleksem wykazali się obrońcy Wisły. W 30 minucie po zagraniu ręką przed polem karnym szansę na wyrównanie miała Wisła ale dobrą obroną wykazał się bramkarz Cracovii. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i po doliczonych 2 minutach sędzia odgwizdał przerwę.
Po zmianie stron Wisła ruszyła do ataku i już w 48 minucie miała szanse na wyrównanie, której nie wykorzystał Giorgi Merebaszwili

Od 60 minuty trenerzy zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w składzie. W 80 minucie mogło być 0:2 ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Milan Dimun trafił w słupek. W jednej z ostatnich akcji Giorgi Merebaszwili został sfaulowany tuż przed linia pola karnego za co faulujący go Mateja Rodin zobaczył czerwoną kartkę i Cracovia kończyła mecz w 10. Doskonała interwencja Karola Niemczyckiego uratowała Cracovię przed utratą bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a dzięki temu zwycięstwu Pasy poprawiły swoją sytuację awansując na 10 miejsce w tabeli.

Wisła Płock – Cracovia Kraków 0:1 (0:1)

Składy: Kamiński, Zbozień, Rzeźniczak, Uryga (37’ Obradović), Tomasik, Lagator, Gjertsen (60’ Cabrera), Rasak(71’ Szwoch), Lesniak, Merebaszwili, Lewandowski (60’ Kocyła) – Niemczycki, Rapa, Szymonowicz, Rodin, Siplak, Fiolić (64’ Thiago), Loshaj(73’ Dimun), Sadiković, Hanca (64’ Vestenicky), van Amersfoort, Rivaldinho (73′ Piszczek)
Bramki: 0:1 (12’ Loshaj)
Żółte Kartki: Rzeźniczak, Zbozień, Obradović – Siplak, Piszczek
Czerwona kartka: Rodin
Sędzia: Paweł Raczkowski