fbpx
Kraków Sport

Kolejna porażka Wisły Kraków

Na stadionie przy ulicy Reymonta, Wisła podejmowała zajmujące 6 miejsce w tabeli Zagłębie Lubin. Po jedenastu rozegranych kolejkach drużyna z Krakowa z dorobkiem 11 zdobytych punktów plasowała się na 11 pozycji w tabeli. Była więc szansa na poprawienie sytuacji, jednak komplet punktów wywiozło z Krakowa Zagłębie pokonując Wisłę 1:2.

Przy melodii „Conquest of Paradise” Vangelisa obie drużyny wybiegły na murawę. Mecz poprzedziła  minuta ciszy, poświęcona zmarłemu niedawno Diego Armando Maradonie – legendzie światowej piłki.

Pierwszą kontrę Zagłębie przeprowadziło w 4 minucie ale obrońcy Wisły przerwali ją jeszcze na połowie rywali. Drużyna z Krakowa miała swoje szanse, kilka razy z rzędu wykonując rzut rożny jednak większego zagrożenia pod bramką Hładuna nie stworzyła. Zagłębie próbowało rozgrywać raz lewym raz prawym skrzydłem jednak nie przynosiło to większych rezultatów. Mecz rozgrywany był bez brutalnych fauli, a pierwszą żółtą kartką, w 39 minucie ukarany został Jewgienij Baszkirow, piłkarz Zagłębia. W końcówce pierwszej połowy Jean Carlos Silva padł w polu karnym jednak zamiast rzutu karnego sędzia podyktował kolejny rzut rożny.

Pierwsze 45 minut kończy się bezbramkowym remisem.

Prowadzenie w 55 minucie zdobyła Wisła. Felicio Brown Forbesa po 20 metrowym rajdzie z piłka i ograniu obrońcy Zagłębia uderzył nie do obrony na bramkę Hładuna. Kilka minut później Wisła nie wykorzystała szansy na zdobycie kolejnego gola wykonując rzut wolny z niewielkiej odległości od bramki gości. Trener Zagłębią  dokonał dwóch zmian i w 68 minucie Zagłębie doprowadziło do remisu. Bramkę na 1:1 po dośrodkowaniu z lewej strony zdobył Lorenco Simić. Trener Krakowian Artur Skowronek korygował skład, dokonując w ostatnich 15 minutach 4 zmian jednak to Zagłębie zdobyło 2 bramkę. Po błędzie Kuveljicia, i sprawnie przeprowadzonej kontrze, gola na wagę zwycięstwa zdobył Kacper Chodyna.

Po doliczeniu 4 minut sędzia zakończył spotkanie.

Jeżeli Krakowianie nie poprawią swojej gry, to na dłużej zagoszczą w strefie spadkowej.

W 12 kolejce, Wisła zmierzy się w derbach Krakowa z Cracovią, która w swoim meczu w Płocku zdobyła komplet punktów.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Składy: Lis, Szot, Frydrych, Mehremić, Burliga, Plewka, Kuveljić, Żukow (76’ Chuca), Yeboah (82’ Buksa), Forbes (76‘Beciraj), Carlos Silva (76’ Savić) – Hładun, Chodyna, Simić, Guldan, Balić, Żubrowski, Baszkirow (66’ Żivec), Drażić, Szysz, Poręba (93’ Jończy), Sirk (66’Mraz)

Bramki: 1:0 (55’ Forbes) 1:1 (68’ Simić) 1:2 (86’ Chodyna)
Żółte kartki: Burliga, Yeboah – Baszkirow, Simić, Żubrowski, Szysz
Sędzia: Sebastian Jarzębak