fbpx
Sport

Cracovia zwiększa siłę rażenia. Kamil Glik nowym zawodnikiem Pasów!

fot. MKS Cracovia

Cracovia ogłasza hitowy transfer! Pasom udało się pozyskać Kamila Glika, który po kilkunastu latach gry na zagranicznych boiskach wraca do Polski i przez najbliższe dwa lata będzie reprezentował barwy Cracovii. I choć Glik ma już 35 lat, to wciąż na warunki ekstraklasy jest solidnym wzmocnieniem pasów na boisku i… w szatni.

Glik, to 103-krotny reprezentant Polski, który przez lata był prawdziwym filarem formacji obronnej naszej kadry narodowej. W dodatku wielokrotnie udowadniał on swoją wartość również w sferze mentalnej, będąc jednym z niekwestionowanych liderów szatni.

Przy Kałuży liczą na to, że w Cracovii Glik pomoże w poukładaniu gry obronnej i przekaże młodszym kolegom cenne, boiskowe doświadczenie, które przełoży się również na wynik sportowy drużyny.

W ostatnich dniach kibice zaczęli krytykować zarząd Cracovii za opieszałość na giełdzie transferowej. Mimo trwającego okienka Pasy nie przedstawiły żadnego nowego zawodnika. Teraz worek z transferami wydaje się rozwiązywać, bo najpierw Cracovia zaprezentowała Duńczyka Andreasa Skovgaarda, a teraz Kamila Glika.

Podczas prezentacji podkreślano, że to nie warunki finansowe były dla Glika kluczowe, ale gra… w Krakowie. Piłkarz miał bowiem po wielu latach zagranicznych wojaży zatęsknić za ojczyzną, a ważne było dla niego, by mieszkać w nowoczesnym i dużym mieście, jakim jest Kraków.

Glik w swojej karierze najwięcej lat spędził we włoskiej Serie A, gdzie rozegrał aż 183 mecze oraz we francuskiej Ligue 1, gdzie w barwach Monako rozegrał 128 spotkań.