fbpx
Sport

Michał Probierz nowym selekcjonerem Polski!

fot. Piotr Kucza CC BY 4.0 Wikimedia

Były szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. – To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi – napisał w mediach społecznościowych prezes PZPN Cezary Kulesza.

Początkowo Polski Związek Piłki Nożnej zapowiadał, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy w samo południe. Ostatecznie jednak Cezary Kulesza poinformował o swoim wyborze w dość zaskakujący sposób… na platformie X (dawny Twitter przyp. red.). W wyścigu o fotel selekcjonera Probierz wyprzedził Marka Papszuna, który w ocenie specjalistów miał być murowanym kandydatem do objęcia stanowiska.

W ostatnim czasie Michał Probierz pełnił funkcję selekcjonera U21, z którą odnosił pierwsze ważne sukcesy. Drużyna pod jego wodzą pokonała Kosowo 3:0 oraz Estonię 1:0. W dotychczasowej pracy trenerskiej prowadził również drużynę Jagielloni Białystok oraz Cracovii, gdzie jednak nie odnosił spektakularnych sukcesów.

Najważniejszym zadaniem dla Michała Probierza będzie poukładanie gry Biało-Czerwonych i zapewnienie awansu na Euro 2024 w Niemczech. Zadanie nie będzie jednak łatwe, bo wydaje się, że reprezentacja jest w rozsypce- zarówno pod względem sportowym, jak i mentalnym. Po ostatnich głośnych wywiadach Roberta Lewandowskiego atmosfera w drużynie jest zła, a młodsi piłkarze odseparowują się od tzw. starszyzny.

Najbliższy mecz reprezentacja Polski rozegra 12 października. Będzie to wyjazdowy pojedynek z Wyspami Owczymi.