fbpx
Kraków

“Eurowizja” zdominuję otwarcie Igrzysk w Krakowie!

Można już kupić bilety na ceremonię otwarcia Igrzysk Europejskich w Krakowie. Ta jedna z największych imprez sportowych organizowanych w kraju odbędzie się w dniach 21 czerwca-2 lipca. Wiemy, kto wystąpi na scenie!

Jak podaje serwis prasowy województwa małopolskiego, ruszyła sprzedaż biletów na ceremonie otwarcia i zamknięcia “największego, multidyscyplinarnego wydarzenia w historii Polski”. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 20.30 na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie  21 czerwca oraz 2 lipca.

Jak opisują przedstawiciele wojewódzkiego samorządu Wzorem Igrzysk Olimpijskich, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana (mogącym pomieścić ponad 30 tysięcy widzów), w blasku świateł zobaczymy w przemarszu przedstawicieli wszystkich 48 reprezentacji ze Starego Kontynentu, biorących udział w zawodach. Sportowcy prowadzeni przez chorążych z dumą będą prezentowali się w narodowych barwach.

– Ceremonie otwarcia i zamknięcia dużych imprez sportowych żyją w świadomości kibiców i telewidzów przez lata i są szeroko komentowane. Małopolska, jako gospodarz wydarzenia, pozostanie na długo w pamięci widzów i sportowców – przekonuje marszałek Witold Kozłowski.

Podczas otwarcia i zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków – Małopolska 2023 nie zabraknie też oprawy muzycznej. W środę 21 czerwca gwiazdami będą polscy artyści młodego pokolenia – Tribbs i Roxana Węgiel, a także ukraiński zespół hip hopowy Kalush. 

–  Wszyscy mają za sobą doświadczenia z Eurowizji, największego telewizyjnego widowiska muzycznego na Starym Kontynencie – podkreślają małopolscy urzędnicy. 

Organizatorzy zaplanowali także występy artystyczne z udziałem grup tanecznych i efekty specjalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie znicza z ogniem pokoju, który do Krakowa dotarł sztafetą z Rzymu i przez ostatni miesiąc krążył po Polsce. Kto będzie mistrzem ceremonii? 

– Tego na razie nie możemy zdradzić, ale będziecie zaskoczeni. Kiedy ogień rozświetli znicz, Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 zostaną oficjalnie otwarte – opisują przedstawiciele małopolskiego samorządu.

Następnie rozpocznie się 12-dniowa rywalizacja siedmiu tysięcy sportowców, w 29 dyscyplinach. W Krakowie i Małopolsce, a także w Chorzowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Bielsku-Białej do zdobycia będzie ponad 250 kompletów medali, a w znaczącej części dyscyplin także kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Ostatni dzień igrzysk przypada na niedzielę 2 lipca. Gwiazdami ceremonii zamknięcia Igrzysk Europejskich będą Viki Gabor, Sarah James i DJ Gromee. 

Koszt wejściówek na ceremonię otwarcia, w zależności od miejsca na trybunach, waha się pomiędzy 50 a 120 zł. Za uczestnictwo w ceremonii zamknięcia trzeba będzie zapłacić pomiędzy 30 a 100 zł. Bilety są dostępne na stronie www.european-games.org