fbpx
Dzieje się! Kraków

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie opanowały campery!

fot. informacja prasowa

W dniach 25-29 maja na zielonych terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbywa się 60. jubileuszowy zlot caravaningowy EUROPA RALLY 2023. Na liście uczestników znajdują się załogi z aż 20 krajów Europy. W Krakowie spotkają się reprezentanci następujących krajów: Polski, Szwecji, Niemiec, Słowacji, Czech, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Węgier, Holandii, Włoch, Słowenii, Serbii, Luksemburga, Belgii, Chorwacji, Litwy, Finlandii, San Marino, Szwajcarii i Estonii. Camperów i przyczep campingowych będzie prawie 300! Gościem specjalnym wydarzenia jest Sobiesław Zasada.

Europa Rally to najstarszy europejski zlot camperowy z tradycją sięgającą 1961 roku. Pierwszy zlot 60 załóg odbył się w luksemburskim Remich i od tej pory w różnych zakątkach Europy kontynuowana jest ta wspaniała tradycja spotkań pasjonatów caravaningu. W tym roku, właśnie w Małopolsce odbywa się jubileuszowa 60. edycja wydarzenia. 

Głównym celem zlotu jest nawiązywanie przyjaźni między turystami z wielu europejskich krajów, a także poznawanie kultury i tradycji poszczególnych regionów. Podczas tegorocznej edycji dla uczestników przewidziane są atrakcyjne wycieczki po Krakowie i Małopolsce. Czeka na nich między innymi zwiedzanie Starego Miasta, Kopalni Soli w Wieliczce, malowanych chaty w Zalipiu, rejs statkiem do Tyńca, oraz spływ tratwami Dunajcem. 

W piątek o 15:30 wydarzenie zainicjuje wielka Parada Narodów, w której tradycyjnie udział biorą wszyscy uczestnicy zlotu. Reprezentanci swoich krajów z dumą prezentują flagi i narodowe barwy. W uroczystym otwarciu zlotu udział weźmie także Prezydent Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu – João ALVES PEREIRA oraz Prezydent Europa Rally – Kees Splint. Podczas 5-dniowego spotkania caravaningowcy z całej Europy oprócz zwiedzania i wspólnego spędzania czasu, będą mieli okazję spróbować produktów regionalnych oraz małopolskich win, podczas specjalnie przygotowanego Jarmarku Produktów Regionalnych. Zaplanowane są też koncerty,  a także różnorodne warsztaty. Nie zabraknie atrakcji w postaci gier i zabaw dla dzieci, oraz zabaw tanecznych. Dodatkowo na terenie zlotu zorganizowana zostanie wystawa kamperów i przyczep campingowych polskich producentów i dealerów, stoiska z akcesoriami caravaningowymi i sportowymi. Wszystkie wydarzenia towarzyszące zlotowi będą ogólnodostępne dla zainteresowanych, więc serdecznie zapraszamy do Muzeum Lotnictwa.

Organizatorami zlotu są Polski Związek Motorowy we współpracy z Województwem Małopolskim, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Miastem Kraków, Małopolską Organizacją Turystyczną i Grupą Elcamp. Biurem i zarazem recepcją uczestników zlotu został Camper Małopolski.

Więcej szczegółów oraz plan zlotu można znaleźć na https://www.facebook.com/europarally2023 oraz www.europarally2023.com. 

 

/informacja prasowa/