fbpx
Kraków Sport

Kolejna kryta pływalnia otwarta w Krakowie! Basen robi wrażenie…

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej

Mamy to! Dwunasty basen w Krakowie otwarty – ogłosił dziś w mediach społecznościowych wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. Chodzi o krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 w Krakowie na os. Bohaterów Września w Nowej Hucie. Pływalnia ma służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. To nowoczesny obiekt z pełnowymiarowym basenem o… ruchomym dnie.

Basen powstał w piętrowym budynku, którego skomunikowanie zostało rozdzielone na: użytkowników szkolnych oraz komercyjnych. W zależności od tego, czy są to uczniowie, czy zwykli mieszkańcy, którzy chcą odpłatnie korzystać z basenu, na teren pływalni wchodzi się odrębnymi wejściami. W drugim przypadku wejście znajduje się od ul. Bitwy nad Bzurą.

W środku oprócz basenu o wymiarze 25x16m z 6 torami do pływania oraz ruchomym dnem znajduje się również jacuzzi, sauna sucha, zaplecze sanitarno-szatniowe, pomieszczenia techniczne oraz kawiarnia. Zagospodarowany został również teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie basenu. Utworzono tam zewnętrzny plac zabaw, parking, drogi wewnętrzne, zjazd, chodniki oraz mała architektura.

Hala basenowa posiada też specjalne przeszklenia, które zapewniają dostęp światła dziennego do środka. Basen jest już dostępny zarówno dla uczniów, jak i mieszkańców, którzy będą mogli korzystać komercyjnie z krytej pływalni.