fbpx
Kraków

Od dziś możliwość składania wniosków o 800+ na kolejny rok

fot. Chuck Underwood z Pixabay

Od dziś rodzice mogą składać wnioski o 800+ na okres rozliczeniowy od 1 czerwca br. do 31 maja przyszłego roku. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do momentu ukończenia 18 roku życia. By złożyć wniosek, nie potrzeba osobiście stawiać się w ZUS. Wystarczy komputer i Internet.

Metod, by złożyć nowy wniosek na świadczenie 800+ jest kilka. Można zrobić to za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Emp@tia, aplikację mZUS bądź poprzez bank (opcja dostępna tylko w niektórych bankach).

Urzędnicy przypominają, że wniosek może złożyć którykolwiek z rodziców bądź opiekunów prawnych, na dziecko, które nie ukończyło 18 roku życia. Nie ma znaczenia próg dochodowy osiągany przez rodziców.

Jeśli to już nasz kolejny wniosek na świadczenie 800+, to urząd automatycznie przygotuje dla nas nowy wniosek, który będzie miał uzupełnione najważniejsze dane. W takim wypadku wystarczy potwierdzić złożenie wniosku, choć istnieje również możliwość edytowania zawartych w nim informacji, jeśli nastąpiły jakiekolwiek zmiany w tym zakresie.