fbpx
Kraków Sport

Kolejna zaskakująca zmiana na stanowisku trenera Wieczystej Kraków

fot. Facebook/KS Wieczysta Kraków

Maciej Musiał nie jest już trenerem Wieczystej Kraków. Stracił on stanowisko po zaledwie trzech miesiącach pracy, w czasie których drużyna pod jego wodzą rozegrała osiem spotkań- osiem z nich wygrała, zanotowała też trzy porażki. Nowym trenerem został… Sławomir Peszko.

Peszko jest już siódmym trenerem Wieczystej Kraków od 1 lipca 2019 roku, gdy drużynę na niespełna rok przejął Przemysław Cecherz. Później na ławce siadali kolejno Rafał Jędrszczyk (dwukrotnie), Franciszek Smuda, Dariusz Marzec, Wojciech Łobodziński i Maciej Musiał.

Dla Musiała zwolnienie musiało być ogromnym zaskoczeniem. Trener pojawił się w poniedziałek w klubie, by po wygranym w niedzielę spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski poprowadzić zajęcia treningowe. W pewnym momencie trener został wezwany do gabinetu klubowego, gdzie jeden z pracowników poinformował go, że nie będzie już pełnił roli pierwszego trenera drużyny.

Ciężko wyrokować, co zdecydowało o zwolnieniu Michała, gdyż właściciel Wieczystej Kraków Wojciech Kwiecień przyzwyczaił już  do podejmowania szybkich i nie zawsze jasnych decyzji. Wystarczy wspomnieć, że w marcu klub opuścił Dariusz Marzec i to mimo że drużyna pod jego wodzą zajmowała pierwsze miejsce w ligowej tabeli i dobrze prezentowała się na boisku.

Po raz pierwszy w nowej roli Sławomir Peszko zaprezentuje się już w najbliższy piątek, gdy Wieczysta Kraków zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.