fbpx
Małopolska

Kontrowersje w Wieliczce tuż przed zmianą władzy

Nieoczekiwana zmiana nazwy oficjalnego profilu Miasta i Gminy Wieliczka na Facebooku, dokonana tuż przed zmianą władzy samorządowej, wywołała liczne dyskusje i kontrowersje wśród mieszkańców. Profil, który służył jako główne narzędzie informacyjne i komunikacyjne urzędu od 2012 roku, był zarządzany przez urzędników i finansowany ze środków publicznych.

Zmiana nazwy profilu wzbudziła zdziwienie, bo w przeszłości na profilu publikowane były aktualności, informacje o wydarzeniach lokalnych, a także realizowane były płatne kampanie reklamowe, których koszt pokrywany był z budżetu gminy. Link do profilu nadal widnieje na oficjalnej stronie internetowej Wieliczki.

Wielu mieszkańców Wieliczki wyraziło swoje obawy na lokalnych facebookowych grupach i w bezpośrednich komentarzach na profilu m.in. burmistrza elekta Rafała Ślęczki. „W czasach kiedy korzystanie z mediów społecznościowych jest codziennością, nie można w nocy zmieniać oficjalnego profilu Miasta tylko dlatego, bo ktoś jest jego Administratorem… mieszkańcy korzystali z tego profilu oraz wszystkie jednostki użyteczności publicznej i ten profil stał się własnością publiczną i taki sposób użyteczności powinien zostać zachowany, bez względu kto sprawuje władzę samorządową…” – pisze Anna.

Do tej pory urząd Miasta i Gminy Wieliczka nie przedstawił oficjalnego wyjaśnienia przyczyn zmiany nazwy profilu.