fbpx
Dzieje się!

Kraków świętuje  Dzień Ziemi

Fot. Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej

W tym roku Dzień Ziemi zapowiada się naprawdę ciekawie! Władze miasta zorganizowały szereg działań i wydarzeń, mających na celu promowanie ekologii wśród mieszkańców Krakowa. 

Obchody Światowego Dnia Ziemi rozpoczęły się dzisiaj rano uruchomieniem przez Andrzeja Kuliga, zastępcę prezydenta Krakowa licznika wylesiania przy TAURON Arenie Kraków. Inauguracja licznika była połączona z wydarzeniem plenerowym w ramach kampanii „Kraków. Wszechświat możliwości”, gdzie w zamian za elektroodpady rozdawano kwiaty doniczkowe.

Jutro, 22 kwietnia, od godziny 11:00, przy Nowohuckim Centrum Kultury, odbędzie się wydarzenie plenerowe „Dzień Ziemi”, na którym mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych atrakcjach. W programie m.in. warsztaty upcyclingowe, quizy o tematyce ekologiczno-klimatycznej oraz gry klimatyczne. Spotkanie dla Ziemi umilać uczestnikom będzie muzyka i występy artystyczne. Czynna będzie także strefa gastronomiczna.

Ponadto w niedzielę, 23 kwietnia, w godzinach 11:00-14:00, odbędzie się „Rodzinny rajd w dobrym klimacie”, czyli ekologiczne zawody, w ramach których uczestnicy mają za zadanie posprzątać wyznaczony teren i odpowiadać na pytania dotyczące recyklingu, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.