fbpx
Sport

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Najlepsi szczypiorniści zmierzą się w Krakowie – Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023

Dzisiaj rozpoczęły się 28. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Wśród 9 aren, w których odbywać się będą spotkania znalazła się krakowska Tauron Arena.

Tegoroczną edycję sportowych mistrzostw organizuje Polska razem ze Szwecją. Mecz otwarcia odbędzie się dzisiaj w katowickim Spodku o 20:30. Będąca w grupie B reprezentacja Polski zmierzy się z Francuzami. Powrócimy do kibicowania biało-czerwonym 14 stycznia w meczu ze Słowenią a zmagania grupowe zakończymy 16 stycznia po starciu z Arabią Saudyjską.

W Krakowie o awans starać się będą kraje z grupy A. Należy do nich: Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran. Pierwsze zmagania zaczną się jutro – 12 stycznia: o godzinie 18:00 Chile stanie przed Iranem, z kolei o 20:30 Hiszpania zagra z Czarnogórą. Mecze drugiej kolejki zostaną rozegrane 14 stycznia (Hiszpania – Chile oraz Iran – Czarnogóra), trzecia kolejka będzie 16 stycznia (Iran – Hiszpania i Czarnogóra – Chile). Rozgrywki wrócą do Krakowa 18 stycznia, podczas drugiej fazy grupowej, walczyć w niej będą drużyny, które trafią do grupy pierwszej.

Turniej będzie miał swój finał 29 stycznia w Sztokholmie.

Autor: Bartosz Bera