fbpx
Małopolska Sport

Zakopane dołącza do Igrzysk Europejskich. Będą kolejne inwestycje…

Igrzyska Europejskie odwiedzą Zakopane! Na Średniej i Wielkiej Krokwi zorganizowane zostaną konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn oraz mikstów w skokach narciarskich. To oznacza dodatkowe finansowanie i inwestycje dla Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. – Mamy szansę pokazać, że Polska to kraj bezpieczny, że warto go odwiedzać – mówił podczas podpisania umowy organizacji IE w Zakopanem wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

– To nowa jakość na sportowej mapie Europy. Po raz pierwszy odbędą się (Igrzyska Europejskie przyp. red.) w kraju Unii Europejskiej, a ich program sportowy będzie wyjątkowo bogaty – przekonywał minister sportu Kamil Bortniczuk i dodał, że organizacja imprezy to także 250 mln złotych na inwestycje w obiekty sportowe w miastach, w których odbędą się zawody.

W Zakopanem także nie obędzie się bez inwestycji. Średnia Krokiew zostanie wyposażona w nową trybunę na ok. 1,5 tys. osób, dodatkowo w obiekcie zostanie zainstalowana klimatyzacja, a w hali wielofunkcyjnej powstanie 6 ringów bokserskich na potrzeby treningowe reprezentacji startujących w III Igrzyskach Europejskich. W tym roku ruszy również modernizacja kolei na Wielką Krokiew.

Konkurs indywidualny kobiet zaplanowano na 27 czerwca, konkurs mężczyzn odbędzie się dzień później, a konkurs mikstów zostanie rozegrany 29 czerwca. Kolejny etap rywalizacji w skokach narciarskich przeniesie się na Wielką Krokiew, gdzie 30 czerwca będą ze sobą rywalizowały panie, 1 lipca odbędzie się konkurs mężczyzn.