fbpx
Sport

Młody piłkarz Cracovii ukarany po alkoholowej wpadce na kadrze U17

fot. Thom R. - CC BY-SA 2.0,

Jest kara dla 17-letniego piłkarza Cracovii, który za spożywanie alkoholu podczas zgrupowania kadry U-17 musiał opuścić drużynę przed startem mistrzostw świata. Filip Rózga oprócz wyrzucenia z kadry został też ukarany przez klub przesunięciem do drużyny młodzieżowej. Będzie też pełnił funkcję wolontariusza na oddziale dziecięcym Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

O piłkarzach, którzy zostali przyłapani na spożywaniu alkoholu podczas zgrupowania kadry U-17 przed startem mistrzostw świata, zrobiło się głośno po meczu z USA. Młodzi gracze mieli opuścić swoje pokoje i wybrać się na „miasto”, by tam odreagować trudy reprezentacyjnych przygotowań.

Ich pech polegał na tym, że trener wraz ze sztabem szkoleniowym postanowili sprawdzić, czy piłkarze są w swoich pokojach i odpoczywają po spotkaniu. Czwórki z nich brakowało: Oskara Tomczyka i Filipa Wolskiego z Lecha Poznań oraz Jana Łabędzkiego z ŁKSu Łódź i wspomnianego już Filipa Rózgi z Cracovii. Cała czwórka w trybie natychmiastowym została usunięta z reprezentacji i wróciła do kraju.