fbpx
Kraków

Piotr Kempf odchodzi z Zarządu Zieleni Miejskiej. Jego nowa posada robi wrażenie…

fot. Picography z Pixabay

Piotr Kempf nie jest już dyrektorem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Nie jest to jednak zwolnienie, a… awans. Kempf należący do Polskiego Stronnictwa Ludowego zmienia bowiem miejskie stanowisko na posadę dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

O powołaniu Kempfa na stanowisko w Lasach Państwowych mówiło się już od jakiegoś czasu. Dziś plotki potwierdziły same LP, które w specjalnym komunikację poinformowały:

„20 lutego na stanowisko dyrektora RDLP w Krakowie został powołany Piotr Kempf. Pełniący obowiązki dyrektora, to leśnik, absolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ponad 10 lat pracował w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa”.

Kempf ma za sobą również polityczną karierę, a bardziej próbę budowy kariery. W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia PSL. Próbował też swoich sił w wyborach parlamentarnych w 2019 i 2023 roku, ale i tym razem nie zdobył wystarczającego poparcia.

Nowy dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, kierował Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie od 2015 roku.