fbpx
Małopolska

Ponad 1,5 mln złotych na konkurs piękności! Marszałek Witold Kozłowski miał gest…

fot. Biuro Prasowe UMWM, KA

Piękno kosztuje, ale żeby aż tyle? 1,6 mln złotych wydało województwo małopolskie na ubiegłoroczny Festiwal Piękna w Nowym Sączu. Wybierano Miss i Mistera Supernational- o tytuł walczyło kilkadziesiąt kobiet i mężczyzn z całego świata, a impreza została sowicie dofinansowana ze środków władz województwa.

Władze województwa i część radnych sejmiku podkreślała, że impreza to obok III Igrzysk Europejskich, które gościły w Małopolsce, doskonała promocja naszego regionu. Uczestnicy konkursu Supernational mieli bowiem okazję odwiedzić liczne zabytki naszego województwa- w tym również Kraków.

Po kilku miesiącach okazało się jednak, że organizacja konkursu kosztowała nasz region aż 1,6 mln złotych- takie środki zostały przekazane na Festiwal Piękna w Nowym Sączu. Dla porównania, w budżecie miasta organizatora, zarezerwowano na ten cel 701 100 złotych.

„Takie wydarzenia dodają blasku województwu” – tłumaczył marszałek województwa Witold Kozłowski.

Nie wszyscy jednak z tak drogiego piękna się cieszą. W kuluarach sejmiku mówi i mówiło się, że tak duże środki można było przeznaczyć na dużo pilniejsze potrzeby i inwestycje, których w regionie nie brakuje. I choć inwestowanie w turystykę jest niezwykle ważne, to konkurs piękności, o którym nie było zbyt głośno w światowych mediach, być może nie jest najbardziej opłacalną reklamą.