fbpx
Komunikacja Kraków

Ponad 2,6 mln złotych za 250 rowerów elektrycznych. Kiedy będą dostępne dla krakowian?

Ponad 2,6 mln złotych zapłaci Kraków za dostawę 250 elektrycznych rowerów, które mają wzbogacić ofertę miejskiej wypożyczalni LajkBike. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które będzie dostępne dla mieszkańców w ramach abonamentu. Za 79 miesięcznie będzie można bez ograniczeń korzystać z wypożyczonego pojazdu.

W poniedziałek miasto rozstrzygnęło przetarg na zakup elektrycznych rowerów. Swoje oferty złożyły zaledwie dwie firmy. Pod uwagę brano nie tylko cenę, ale również to, co do zaoferowania mają jednoślady. W tym przypadku najkorzystniejsza okazała się oferta na rowery wyposażone nie tylko w elektryczne silniki, ale również w 7-biegową przerzutkę planetarną.

Jeśli w przeciągu najbliższych dni do urzędu nie trafi odwołanie od wyniku przetargu, to już niebawem miasto będzie mogło podpisać umowę na dostawę 250 pojazdów. Na realizację zamówienia firma Art&Bikes Maria Przedpełska-Najder będzie miała 120 dni. Miasto zapłaci za nie 2 mln 613,5 tys. złotych. Niewykluczone jednak, że jeśli rowery będą cieszyły się dużą popularnością i potwierdzą swoją jakość i niezawodność, to Kraków skorzysta z zapisu znajdującego się w umowie, gwarantującego miastu możliwość zakupu od 100 do 250 kolejnych pojazdów w tej samej cenie, z terminem dostawy do 90 dni.

Zarząd Transportu Publicznego nie ukrywa, że LajkBike, to jeden z ważniejszych projektów, który może odmienić ofertę komunikacyjną Krakowa. Zakłada ona możliwość wynajęcia rowerów elektrycznych w ramach abonamentu dostępnego w kwocie 79 złotych. Użytkownik będzie mógł korzystać z roweru bez ograniczeń, jednocześnie nie martwiąc się serwisem, który będzie po stronie miasta. Wypożyczalnia będzie oferowała również rowery bez wsparcia elektrycznego- w tym przypadku abonament wyniesie 29 złotych.