fbpx
COVID

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Małopolska na czele

Małopolska ponownie na czele listy zakażeń koronawirusem. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w całej Polsce 3 sierpnia wykryto 164 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Najwięcej, bo aż 35 przypadków odnotowano w Małopolsce. Dodatkowo cztery osoby zmarły, w tym dwie z powodu COVID-19.

W ostatnich tygodniach specjaliści coraz częściej mówią o zbliżającej się do Polski czwartej fali pandemii koronawirusa. Na potwierdzenie swych słów przedstawiają statystyki zakażeń. Porównując dzisiejsze dane do tych sprzed tygodnia, mamy do czynienia z blisko dwukrotnym wzrostem przypadków COVID-19. Ponownie najwięcej zakażeń wykryto w Małopolsce.

Minionej doby odnotowano w sumie 164 przypadki koronawirusa. Najwięcej, bo aż 35 w Małopolsce. Kolejnymi pod względem liczby zakażeń województwami są: mazowieckie (22), śląskie (19), łódzkie (12), podkarpackie (10), wielkopolskie (10), kujawsko-pomorskie (7), podlaskie (7), dolnośląskie (6), pomorskie (6), lubelskie (5), warmińsko-mazurskie (5), opolskie (4), świętokrzyskie (4), zachodniopomorskie (2) oraz lubuskie (1). Z powodu COVID-19 zmarły również dwie osoby.

Ostatnie dni pokazują, że mamy do czynienia z trendem wzrostowym, co może oznaczać, że zapowiedzi specjalistów oraz Ministra Zdrowia potwierdzą się i już w najbliższych tygodniach możemy notować zdecydowanie większą liczbę zakażeń.