fbpx
Kraków

Nowy plac zabaw i większy park na Zabłociu

fot. Free-Photos z Pixabay

Zarząd Zieleni Miejskiej chce powiększenia parku Stacja Wisła na Zabłociu. Zamiast dzikiego parkingu ma tam powstać nowoczesny plac zabaw, na czym skorzystają m.in. okoliczni mieszkańcy. ZZM liczy na kreatywność samych krakowian i jeszcze do 4 sierpnia czeka na ich pomysły.

W okolicy parku Stacja Wisła na Zabłociu w ostatnich latach przybyło wiele budynków mieszkalnych. Tym samym wzrosła również konieczność zwiększenia terenów rekreacyjnych. Szansa na to pojawiła się w momencie, gdy miastu udało się nabyć od PKP działki, które przylega do otwartego w tym miejscu w 2018 roku parku.

Pomysłów na zagospodarowanie terenu było sporo, ale zabrakło konkretów. Teraz ma być jednak inaczej i ZZM chce, by już niebawem powstał kompleksowy projekt inwestycji, która ma połączyć w sobie funkcję parku oraz miejsca rozrywki dla rodzin z dziećmi. Pierwsze plany urzędników można poznać TUTAJ. Jak ostatecznie będzie wyglądała nowa część parku, mogą zdecydować sami mieszkańcy. Do 4 sierpnia Zarząd Zielnie Miejskiej czeka na propozycje mieszkańców, które mogą zgłaszać za pośrednictwem e-mail: sekretariat@zzm.krakow.pl